Červenec 2018

Výletění za hranice i v ČR

27. července 2018 v 13:05 | Es.
Dovolená v Itálii na konci června byla skvělá. První ubytování v kempu v Limone de Sul u jezera Lago Di Garda bylo fajn, mobilehouse (nevím, jak přesně se to píše) byl na přespání tak akorát. Co se týká jezera, jela jsem k němu už s tím, že prostě je to tam nádherné, a když jsem to viděla pak na vlastní oči, rozhodně NÁDHERA TO BYLA! Kdo nebyl u Lago Di Garda, rozhodně jeďte. Další zastávkou byla Cammucia v Toskánsku. Tady jsem byla lehce zklamaná, čekala jsem od Toskánska trochu více. Pokud si člověk předem nenajde, co tam přesně navštívit, tak bude zklamaný asi jako já. My sice jeli do Cortony, ale až na ty staré budovy kolem, nic moc, já osobně čekala více. A poslední zastávkou kemp od moře vzdálený cca 15 minut pešky, a který měl být kousek od Pisy. Nicméně Pisu jsem stejně neviděla. Na druhou stranu moře jsem si docela užila, i když ty pláže zrovna udržované nebyly, v písku nejen mušličky ale i různé klacky a sem tam nějaký odpadek. Ale ani to mě neodradilo od toho, abych k tomu moři nešla. Pokud bych měla dovolenou celkově zhodnotit, tak nejlepší to bylo u jezera, tam bych jela znovu, akorát možná do jiného městečka - zase vidět to okolí trochu z jiného úhlu.

Když jsem se vrátila domů, tak jsem stihla tak akorát vybalit a za dva dny už jsem mířila na prodloužený víkend na vodu. Sjížděli jsme Ohři, i když vody bylo celkem málo, tak jsme se nejen dost napádlovali ale i jsme lodě přenášeli. Každopádně počasí vyšlo parádně, zapršelo jen trochu a celkově to bylo zábavné. Přijde mi, že na vodu jezdí samí takoví pohodoví lidi. Všichni jsou tak nějak milí a usměvaví.

Potom už jsem nikam nejela, nicméně ještě je přede mnou srpen, tak kdo ví, jestli se z nějakého víkendu nebo týdne nevyklube nějaké to dobrodružství.