Srpen 2017

Za sny, cíli a ještě dál

30. srpna 2017 v 20:15 | Es.
C A R P E...D I E M .
(překládáno jako: Užívej dne)

Tímhle heslem se chci řídit, pořád si říkám, že bych měla, ale nepřijde, že by to tak úplně bylo. Poslední dobou mám moc času na myšlenkové pochody typu, co vlastně chci dělat, jak vytěžit ze života co nejvíce. A myslím, že je čas na seznam věcí, které si nechci nechat ujít, prostě začít si plnit sny. Od těch menších k těm větším.

Příští léto chci strávit v USA v rámci programu Work and travel. Taky bych měla začít zvažovat motivační dopis kvůli Erasmu - když už jsem na té vejšce, proč z toho "nevytřískat", co to jde. A rozhodně poslední velký sen, po získání titulu Bc. vycestovat na půl roku, spíš na rok do Kanady.

Vypadá to, že prázniny přece jen zakončím zahraniční cestou. Kamarádka se rozhodla, že si uděláme výlet do Londýna, tak trochu na prodloužený víkend. Tak snad se něco nepodělá a pojedem.

Něco málo z léta

21. srpna 2017 v 21:43 | Es.
Červenec by se dal srhnout do pár vět. Na začátku července jsem měla noční brigádu na vybalování zboží. Šla jsem tam jen jednou, zjistila jsem, že to není nic pro mě. Navíc na peníze čekám ještě teď. Doufám, že do pátku to už pošlou. Taky jsem se zúčastnila své první svatby. Sice jsem byla jen na obřadu, ale bylo to dost emotivní. Ta správná atmosféra. Pak už to spíš bylo poflakování se doma.
Za to srpen se začal vyvíjet celkem slibně. Udělala jsem si několik výletů do Prahy. Nejdřív kvůli školení na akci hostesingu, a kostýmní zkoušce ohledně komparzní role ve filmu. Pár dnů na to jsem jela na komparz do reklamního spotu a nakonec v sobotu na natáčení filmu. Bylo to zajímavé, a navíc jsem tam potkala i super lidi, takže vlastně i ten čas, kdy jsme čekali až se připraví scéna, utíkal celkem rychle.

Kdybych si vytvořila seznam, co všechno chci stihnout během léta, myslím, že dost položek bych si asi neodškrtla. V knihovně jsem si půjčila knížky na agličtinu - jako stylistika, gramatika a tak - plán byl takový se zdokonalit, naučit se nová slovíčka, zatím jsem se vůbec neposunula. Ale pořád tam ta naděje je.

A na závěr už jen bych řekla, že mi brácha udělal radost. V sobotu, když jsem přijela domů, mi řekl, že pro mě má překvapení, ať zavřu oči. A potom mi do ruky dal bubenickou paličku (sice zlomenou), ale byla podepsaná od kluků z UDG.