Červenec 2015

znovuobjevení, snad na delší dobu

22. července 2015 v 19:50 | Es.
Čas běží nezávisle na nás a my buď minuty promrháme a nebo zažijeme ty nejúžasnější chvíle.

Je to už doba, co jsem naposledy něco vůbec napsala. Když se to vezme tak nějak celkově a neurčitě, ani skoro není o čem. Den za dne ubíhá a já jen proplouvám. Žádné velké zážitky se nekonají. Každý den je podobný tomu předešlému a stále dokola.
Školy. Jo tak ze mě vysokošlák prostě nebude. Smůla se mi v tomhle lepší nejspíš na paty a nebo si za to můžu já sama. Druhá varianta je pravděpodobnější. Ten zázrační kurz, který vás připraví na přijímačky, BLBOST! Naprosto vyhozené peníze, hm možné se dozvíte, co je marketing a jeho všemožné součásti, ale aby vám to pomohlo až budete sedět nad tím osudným testem, budete na ty otázky prostě koukat a říkat si, aha. Kurz mi nic nedal, ani moc nepomohl, možná tak těch 10% ze všeho jsem využila, zbytek informací? Hodit akorát tak do koše. Kdybych si nezjistila pár věcí sama, nejspíš bych nevyplnila skoro nic. Nejhorší je asi to, že jakmile máte na výběr více možností a dokonce může být více odpovědí správně a vy nemáte všechny, které byste měli mít, máte smůlu, bod se vám prostě nepřičte. Celkově vzato, nebyla jsem na tom nejspíš tak špatně, ale holt mi v určitých variantách, některá chyběla a nebo přebývala. A přece jsem měla lepší pocit, než když jsem tam seděla dva roky zpět.
Další přijímačky byly totální propadák. Matika těžká tipovačka, co se mi líbilo nejvíc, to jsem si vybrala. U němčiny přemýšlet co by mohlo tohle slovo asi znamenat a nemít páru, jo to se taky nevyplatilo, aneb když prostě nemáte možnost šprechtit, a ádie jste tomuto jazyku dali už ve čtvrtým ročníku na střední. Těžko se dá v paměti lovit něco, co už tak nějak vyšumělo, a našly by se malé zbytečky, které jsou prostě dost málo. A nakonec angličtina, která mohla rozhodně dopadnout líp, protože s certifikátem B2 a mít výsledek lehce nad polovinou, měla bych se stydět! Na mou obranu, musím říct leč chabě, že při delším nepoužívání prostě slovíčka a gramatika ruku v ruce odjeli na dovolenou, ze keré nebyl plánovaný návrat. Jo holt lenost se nevyplácí.
Co se práce týče, tak pořád ji mám, což je fajn. Líbí se mi, to jo, ale dlouhodobě to nevidím. Smlouvu mám naštěstí jen na rok, takže únorem to skončí a bude čas šoupnout se dál. Zkušenost je to více než dobrá, kolektiv není špatný, ale rozhodně se tam, kde jsem nevidím ani za dva rok natož třeba za deset let. Chci víc toho poznat, než zakořenit hned teď. Poslední dobou dost často moje myšlenky utíkají k zahraničí a čím dál tím víc jsem rozhodnutá zkusit to. Možná bdue začátek těžký, ale kdo se nepostaví výzvě, nezjistí, jestli to stálo za to, já mám v plánu to zjistit. Do února je ještě dost času. Bude to takový skok do neznáma.