Červen 2014

vš? ze šesti jedna jistá, jedna zatím v otazníku

23. června 2014 v 21:00 | Es.
Všechny zkoušky už mám za sebou, a od čtvrtka si můžu začít také užívat prázdniny. Před dvěma týdny jsem měla přijímačky v Praze, které bohužel nedopadly úspěšně. Nesplnila jsem minimální procentnost z matematiky a němčiny. Když to rok nepoužíváte, je to holt poznat. Z Prahy jsme jeli hned na Moravu, kde jsme spali u příbuzných a druhý den mě čekaly zkoušky v Karviné. Výsledek byl na internetu už od pátku, kdy jsme se vraceli domů. Samozřejmě, že jak jsme přijeli tak jsem se šla teda podívat. Přihlásila se a dozvěděla se, že na základě přijímací zkoušky jsem přijata. Další týden v úterý jsem měla mezinárodní zkoušky z angličtiny na úroveň B2. Moje pocity z toho byly rozporuplné. V poslechu a ve čtení jsem si byla celkem jistá, zato psaní dvou esejí na zadané téma, to mi teda dalo. Vypadly mi skoro všechny spojovací výrazy, které jsem chtěla použít. Naštěstí jsem si na některé vzpomněla, takže by i tahle část mohla vyjít. Potom byla cca hodina volna a následovala ústní čast. Byla jsem první na řadě. Ani mi to nepřišlo dlouhé, připadalo mi jako bych mluvila tak dvě minutky, přitom to trvalo deset minut. Nicméně mi nepřišlo, že bych se nějak vyznamenala, ale třeba to nebylo tak hrozné, jak mě to přišlo. Výsledky budu vědět až někdy v červenci, neboť se to posílá do Londýna, kde se to opraví. Docela jsem zvědavá.
Ve čtrvtek jsem jela na poslední přijímačky do Plzně. Pár otázek jsem věděla jistě, ale zbytek jsem musela trošku tipovat. Rozhodnutí o přijetí je mi zatím neznámé, tudíž zítra jedu směr druhý konec republiky, abych se ve středu účastnila zápisu v Karviné. V ten den ještě pojedeme domů a ve čtrtek naposled do školy.

všechno na poslední chvíli. (špatné heslo!)

2. června 2014 v 21:11 | Es.
Cesta do Olomouce byla celkem náročná. Od nás z města jsme s taťkou jeli už v půl páté ráno vlakem. V Ústí západ přestupovali na vlak do Kolína a z Kolína až do Olomouce. Zkoušky byly celkem v pohodě (snad). Když na nás začal ten proferor mluvit anglicky, říkala jsem si, že by rodilák? Nakonec to Čech, ale jeho angličtina byla fakt dobrá :-) Co se týče zkoušky z angličtiny. tou jsem byla lehce překvapena, ale nemyslím, že bych to nějak vyloženě zvorala. Cesta domů byla ještě víc nezáživná. Jeli jsme z O. dřívějším vlakem, ale pak v Praze na nádraží jsme museli čekat skoro dvě hodiny. Což byla vážně hrůza, takže když náš vlakem přijel, nemohla jsem být víc šťastnější.

Kamarádka odmaturovala, tudíž následovala párty. Celkově jsem si to užila, i když kdybych tam nepotkala jeho (protějšek na občasné "schůzky") bylo by to o dost lepší. Teď bych si i nafackovala, protože žárlit na něj s jinou holkou? Nemám přece důvod, ale v tu chvíli jsem jaksi měla pár promile v krvi a rozum schovaný v kapse, který se naštěstí na chvíli objevil v mé hlavě a já ho začala přehlížet.

Trpím prokrastinací a to nejsem ani na vejšce :D Sakra. Vůbec nemám chuť se učit, i když bych měla, protože prostě musím a potřebuju. Další přijímačky jsou na obzoru, vlastně tenhle pátek Brno, pak Praha a den na to Karviná. Nejvyšší čas obnovit, co už jsem se učila a nasoukat do sebe co ještě nevím :D