Květen 2013

Zapít maturity. ODŠKRTNUTO .

27. května 2013 v 11:58 | Es.
Zapití maturity proběhlo úspěšně ! :D I když v jednu chvíli jsem myslela, že ani nika m nepůjdu. Vlastně to bylo takové všechno trochu zmatené :D Měla jsem jít s Káťou a Barčou, ale B. nevěděla jestli půjde, tak jsem se raději jetě domluvila s někým jiným, co kdyby náhodou, že. Jenže Káťa mi pak napsala, že Barču přemluvila, no to já už jsem to povrdila Štěpce, která mi nakonec napsala, že nikam nejde, ale že jdou holky, který moc neznám :D Tak jsem si myslela, že ani nikam nepůjdu. No přece jen jsem šla, domluvila jsem se s Terezkou, že přijedu k ní a pak půjdem společně do města. Udělala domácí mochito, a já přivezla melounovou vodku. Mochito jsme spolu vypily, a potom k ní přišly ještě dvě holky, takže tu melounovku jsme daly ve čtyřech. Ještě jsme jí dopíjely před klubem :D Večer začal celkem slibně, s Terkou jsme zašly na zlatou tequilu, no vypila jsem jí na dvakrát a trošku se mi zvedl žaludek, ale dobrý. Nakonec jsme raději přešly na rum s colou :D Celý večer jsem si dost užila, Terka s jednou kamarádkou jely domů asi nějak kolem čtvrtý, já tam zůstala s Týn. Pak jsme i společně odešly domů. Šly jsme už za světla, nějak ve 4:45 jsme odcházely :D Po cestě potkaly ještě dva kluky, kteří nás zvali na pití do kasina :D Samozřejmě, že jsme odmítly a pokračovaly v cestě. To byla cesta ! :D Lehce přiopilá a unavená a šlapat do kopce, trošku nám to dalo zabrat :D Nakonec jsem domů dorazila ve čtvrt na šest, takže jsem se pozdravila s bráchou, který zrovna vstával, že jel na hory,tak aby stihl vlak. Jakmile jsem si lehce, hned jsem usnula.
Ani jsem moc nenaspala asi jenom necelých šest hodin, což je pro mě málo ! :D Taky mi bylo trošku blbě :D Nevím, jestli je výhra mít kocovinu ve stylu, že máte žaludek na vodě. No já to tak mám pořád :D
Odpoledne jsem jela s mamkou pro koťátko, pro nějakou pani. Ta koťátka byla tak roztomilá a maličká, prostě krása. Hned jsem si vzpomněla, když byl Mikeš malej :D To už ani není pravda :D

Jinak konečně jsem dočetla Úspěšná smolařka od Meg Cabotové, dost zábavná knížka ! :) :D A taky už můžu říct, že mám čas na knížky, takže dočtu co mám doma a pak hurá do knihovny pro nové. Nějaká doporučení ? :-)

maturita .

20. května 2013 v 18:59 | Es.
Děkuji všem moc za podporu a rady :-)) Právě dneska nastal můj velký den, ráno jsem myslela, že snad nikam nepůjdu a zůstanu doma, že nic neumím. Nakonec jsem projížděla jen tak ty otázky, že jsem měla čas. Pak mě mamka do školy hodila autem. Po uvítání se šlo na to. Byla jsem vždy jako druhá. V češtině jsem si vytáhla otázku, co jsem chtěla (Anošt Lustig - Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou), učitelka mi poradila na potítku dobu, já si udělala výpisky na otázky, co jsem k tomu dostala a pak to jen přeříkala. Mluvila jsem i spisovně ! :D Čas uběhl a šla jsem zase na chodbu čekat. Další jsem měla angličtinu, tu jsem se ani moc neučila, tak jsem se lehce obávala :D Nakonec jsem měla snad volný čas, nebo něco takového a z oborné části Health and safety abroad, tak jsem to tam nějak jaksi odříkala a byl zase konec. Předposlední předmět služby v cestovním ruchu + geografie cestovního ruchu (zeměpis), no vytáhla jsem si nakonec Pojištění v CR a Španělsko, Portugalsko. To pojištění jsem nějak okecávala s pomocí učitelky :D protože se mi toho moc nevybalo, že. Zeměpis byl v pohodě, hlavně hodně se dalo vyčíst z mapy a učitel se mě pak i ptal různě. Zase konec. A teď to nejhorší ekonomika a právo + posledních pět otázek management a marketing. Otázky, co jsem se učila byly od jedné do 10 :D dál už jsem to měla jednou přečtené, takže absolutně jsem nevěděla, co tam bylo. Neměla jsem šťastný tah, a říkala jsem si, že tohle je v prdeli :D Vytáhla jsem si totiž 23 a to byl už ten management s marketing (přímo Kontrola a Vztah poptávky a ceny). Učitelky mi nakonec hodně pomohly, různě se ptaly, že sem tam něco jsem i věděla. No když jsem odcházela, říkala jsem si, že to bude hrůza, že budu ráda, když mi to dají. Nakonec jsme tam tedy šly všechny maturující, a řekli nám výsledky. Z češtiny jsem měla plný počet bodů, akorát se musí ještě dát nějak dohromady s výsledky ze slohovky a didakťáku, tak se uvidí, co z toho vyleze :D to samý u angličtiny, s tím rozdílem, že tam jsem měla 34 z 39. A pak scr +gcr za jedna, to mě trochu i překvapilo, nejvíce mě však dodělalo eko a právo to bylo za 2.

Takže úspěšně jsem odmadmaturovala, i když jsem se učila jen dva dny :D Rozhodně všechno napětí ze mě opadlo a je to dost dobrý pocit mít to za sebou :)) Mimo jiné podle článku na netu pomáhá prý sex před maturitou, a můžu říct, že mě pomohl :D No a teď už mě čeká pohoda a relax, a pak za tři týdny myslím přijímačky na VŠ.

Jinak v pátek tu maturitu pěkně zapiju, přímo se zliju :D To chce velkou párty, tak jsem zvědavá, jak budu vypadat ! :D

události dvou měsíců .

3. května 2013 v 19:25 | Es.
Předposlední úterý v dubnu jsem měla praktickou část maturity. A jelikož je můj obor cestovní ruch, tak jsem musela vytvořit zájezd na okruh měst v ČR, který jsem si vytáhla. Po pravdě jsem měla celkem dobrá města, jen si je už všechna nepamatuju :D I jsem měla štěstí, že se tam objevilo dost míst pro návštěvu, jen by se to časově nedalo všechno zvládnout :D Nakonec jsem ho udělala celý a pokud se nevyskytla nějaká chyba ve výpočtem, tak to vidím dost pozitivně :-) A vlastně od té doby jsem ve škole nebyla. Až teprve dneska jsem tam šla pro výzo a na poslední zvonění. Počmárala jsem pár studentíků, vybrala nějaké ty penízky, tak dobrý, i když to počasí se nám moc nevyvedlo, což je škoda. A jinak výzo dopadlo dost dobře, jen tři dvojky :)) Sice není tak důležité jako maturitní, ale já jsem spokojená ! :))

Minulé úterý (na čarodky) jsme s Barčou jely do čajky, daly si shishu, čaj a já k tomu ananasový džus. Moc lidí tam nebylo, tak to bylo príma. I ta atmosféra byla dost příjemná, takže večer se opravdu vydařil :))

Teď bych se pravděpodobně měla začíst do knížky, která mi ještě chybí k maturitě. No jsem nějak ve skluzu :D Nestresuju, nějak to ani neumím, nebo to teprve přijde :D Každopádně jsem zatím v pohodě :) :D

Už mám za sebou eseje z angličtiny a celou češtinu. Moje pocity jsou jaksi rozpolcené :D Přijde, že jsem to zvládla, ale ne tak, jak bych chtěla. Dnešní didaktický test z čj mi přišel celkem těžký. Tak jsem některé odpovědi tipla. Jediné plus dnešního dne je pro mě, že jsme vyhráli nad Běloruskem, krásný zápas ! :)) Ještě v úterý si napíšu didakťák z angliny a pak hurá do učení. To budou velmi zajímavě strávené dva týdny :-)
Mimo jiné v neděli jdu do kina Scary Movie 5. Doufám, že to bude stát za to.