Listopad 2012

jeden z nejlepších pátků !

19. listopadu 2012 v 20:50 | Es.
Minulý týden byl nudný, školní a nezáživný :D I když v pátek odpoledne jsem si koupila botky na ples, takže konečně o starost méně :-) Budu je mít jako pod stromeček :P A pak jsem s mamkou zašla do knihovny, odkud jsem odcházela opět s novými knihami. Spokojeně se mohlo jet domů.. Pak nastaly přípravy na večer..
Nározeninový pátek se povedl, a byl docela i podle mého plánu. Moje dlouholetá kamarádka slavila narozeniny, tak to se muselo oslavit. Nejdřív jsem se stavila u ní, daly jsme si Avanti, a pak směr město, něco si koupit. Tak jsme vypily kofolu s hruškovou borovičkou (37,5%) Chutnalo to sladce :-) Pak jsem ještě se Šári popíjela vínko s top topicem a s Týnkou jsme si daly všechny Lambrusco. Když jsme dorazily na disko, v pěkné opilecké nálady, šinuly si to k baru na paňáka ! Jablečná vodka. Tu jsem měla asi 4x nebo tak nějak :D Ani nevím, no a ven jsme chodily ještě dopíjet ty naše mixy. No byl to skvělý večer. Plně protancoval a plný úsměvů, typická jen holčičí pařba. Takhle jsem se dlouho nepobavila. Domů jsem dorazila kolem čvrté ráno a byla jsem ráda, že jsem doma. Společensky unavená jsem lehla, a usnula během chvilky. Druhý den už jsem jen pěkně lenošila a užívala si volné soboty s knížkou v ruce.
Zítra se chystám na focení s Peťulou, chce nějaké fotky na vytvoření kalendáře, dárek pro přítele. Zajímavý nápad. Takže já si budu hrát na "profesionální" fotografku :D Tak doufám, že se to povede a budou pěkné fotky :-)

Knížky, které mám momentálně doma :
• Vesna Tvrtković - Idioti 21. století (přečteno)
• Bridie Clark - Nadějné vyhlídky (dočítám)
• Roald Dahl - Jedenadvacet polibků
• Charles Dickens - Nadějné vyhlídky
• Vladimír Nabokov - Král, dáma, kluk

Tentokrát jsem vybírala spíše romány :-) No jo podzimní počasí, to chce nějaký ten "slaďák" :D A klidně mi napište vaše knížky, co vás zaujaly, mnohdy si vybírám knížky na doporučení, nejdříve si zjistím krátký obsah buď na BOOKFAN nebo na DATABÁZE KNIH :-))

Ps : kdyby jste chtěli vidět ty boty tak → ODKAZ ..ehm no a pozadí si nevšímat :D bylo to foceno na rychlo pro holky..

den po dni ruku v ruce se stereotypem .

13. listopadu 2012 v 16:26 | Es.
O víkend jsem jela na druhou část kurzu vedoucího, v neděli napsala test a hotovo. Nyní jsem kvalifikovaná vedoucí :-) což sebou, ale přináší ještě větší zodpovědnost, než jsem měla doposud. Tak jsem na sebe zvědavá :D
..ve škole je to pořád takové stejné :D stále dokola, zápisy, testy, řešení maturáku, nácvik na předtančení => typický školní stereotyp.
Konečně jsem pokročila ve čtení, za dva dny jsem stihla přečíst Pygmalion, a dočítám Matku. Taky, že se chystám v pátek do knihovny, už mám na papírku knížky, co si chci půjčit. Tohle počasí je pro čtení úplně vyhovovující. Jo a mimo jiné začala jsem si stahoval americký seriál jménem Beauty and the beast. Docela mě začalo bavit, no viděla jsem zatím je 4 díly :D ale je to zajímavé ! :)
No a jsem asi u konce psaní článku, protože se vlastně nic moc neděje. I když o víkend jsem se dozvěděla, že jeden nejmenovaný si pamatuje, naše líbání, na které byh nejraději zapomněla ! :D Ne, že by to bylo tak hrozné, jen se to nemělo stát. Oba jsme byli příliš opilí na to, abychom věděli, co děláme, no nakonec jsme se tomu zasmáli a nechali to být. Opakovat se to rozhodně nebude.. a co se stalo, už změnit nejde.

George Bernard Shaw - Pygmalión

13. listopadu 2012 v 14:27 | Es. |  přečtené knihy

Divadelní hra o chudé květinářce Líze, která se naučí správně mluvit. Učí jí profesor fonetiky Higgins, který se vsadil s plukovníkem Pickeringem, že z ní do půl roka udělá dámu a nikdo nepozná odkud popravdě pochází.

Jedna z povinných knížek k maturitě, myslím, že to nebyla špatná volba. Knížka se mi líbila, i když jsem očekávala jiný konec. každopádně pro mě tam bylo i dost humoru a celý příběh byl pěkný :) na tuhle hru jsem šla i do divadla, viděla jsem jí v českém i anglickém podání. A konec tam byl pěkný, takový jaký jsem doufala, že bude v knížce, no autor měl jiný úmysl :D
Jinak knížka je i zfilmována, takže se na to chci v co nejbližší době podívat.

nálada se lepší .

5. listopadu 2012 v 16:14 | Es.
Týdny plynou,den po dni a moje chmurná pozdzimní nálada odpolouvá, pomalu, ale jistě. Začínám mít zase tu svojí dobrou náladu, asi to je fakt období, kdy člověk nejraději sám. No je to skoro za mnou :-)
Ve škole se toho moc ani neděje, moje známky nejsou tak skvělé jako byly ještě loňský školní rok. Tíží mě to ? Vůbec ne :D i když možná by mělo.. ale co je to teprve začátek roku, nic není ztraceno, a navíc svět se kvůli známkám nezboží, teď jde o to udělat maturitu. A když už jsem tak u tý školy, tak přípravy na maturák ani moc nepokročily :D Ehm, prostě naše dvě třídy jsou hrozně "aktivní" a všichni se můžou přetrhnout, aby něco udělali. Učitelka nám řekla, že pokud nebude mít ty smlouvy podepsané do konce listopadu, tak zruší maturák. Skvělý. Tak já jen doufám, že konečně donesou smlouvy a hlavně budou podepsané. Opravdu mě jejich lenost ani moc nepřekvapuje, jenže teď na to není správný čas, no ne. Když už teda mám ty šaty zamluvený, šerpy jsou objednané, byla by škoda, tak to ukončit. Stejně to dopadne happy endem :)) :D Jinak každé pondělí a úterý místo tělocviku nacvičujeme na předtančení s choreografkou. No vypadá to pěkně, jen to dopilovat a naučit se ještě zbytek kroků :D Ale musím říct, že to není zase až tak snadné. Jsem na nás zvědavá, já osobně si budu muset dát před tím aspoň čtyři paňáky alkoholu. Potom to půjde samo :D
Mimo jiné včera jsem se odhodlala napsat dopis Ježíškovi, no jo možná teď vypadám jako malá holčička, ale pro mě snažší napsat to než abych to rodičům říkala. Takhle si toho můžu napsat tolik a stejně vím, že vše mít nebudu, ale ten pocit, to kouzlo, že to nepíšete rodičům, ale tomu pomyslnému Ježíškovi, to je prostě takový krásný pocit. A hlavně se mi líbí, že naši se mnou o těch dárcích nemluví, prostě si vyberou z toho seznamu, co jo a co ne. No a mě pak vždy čeká překvapení, co si rozbalím :-) Stejně to, ale rychle utíká. Ještě nedávno byly letní prázdniny a najednou za měsíc budou Vánoce, to není možné. V hlavě už mi víří myšlenky, co komu koupit za dárek, ale moje fantazie zatím nepracuje na plné obrátky :D ještě, že mám na to ještě čas, i když ne zase tolik.
A jak se bavím už o tom čase, docela se mi krátí mé rozhodování, kam na VŠ. Vůbec nevím. Asi bych se měla podívat, co kde je za školy, protože nechat to na poslední chvíli, nezní jako nejlepší nápad.
A to ještě do pátku si musím vybrat písničku, která mě bude doprovázet na cestě pro šerpu, další nevyřený úkol :D A to fakt nevím, co si vybrat, chce to něco svižnějšího, ale neohraného. Asi začnu poslouchat oblívené kapely, jedna z nich určitě bude ta pravá :D
Už jsem se zmínila, jak moc mám "ráda" naší učitelku na němčinu ? Ne, tak teď to říkám :D Ne že by byla špatná, je fajn, celkem mě i dost naučila, akorát, že teď si na nás vymyslela, prezentaci o jedné neměcké oblasti. Nejvtipnější na tom asi je to, že v češtině skoro nic o tom není a v němčině je to zase moc odborný :D Fakt skvělý.