Srpen 2012

troška z týdne .

28. srpna 2012 v 16:01 | Es.
Poslední týden prázdnin je tu. To bych si ho měla užít ne :D No i když u mě to teda nevypadá :D Hlavně musím dočíst knížku na povinnou četbu, protože někdy na začátku to učitelka chce, bych si měla máknout :D Jinak celé dny skoro nic nedělám, až na stereotypnní úklid kuchyně a pak většinou čtu nějaké ty povídky, co najdu na netu. Docela mě to chytlo, víc jak čtení knížek a to přece jen není dobrý ! :D Ale jakmile začne škola zase to bude jiný no. Ale přece nějaké ty plány mám. V pátek uvažuju, že bych se šla kouknout do města, jak to "žije" :D V sobotu odpoledne jedu na Dočesnou a večer s Peťulou a Domčou zapařit, opít se, užít si večer :-)) Tak jsem zvědavá, jak to dopadne, doufám, že mi to neodřeknou, by byla škoda.

Jinak noha s tetováním už dobrý, měla jsem jí trochu nateklou. Už je zase v normálu :))

Takže to by bylo asi vše. Delší článek bude až asi v neděli, kdy toho bude dost psát, si myslím :-))
Tak si užijte ještě poslední týden a pak "hola hola, škola volá" :DD A vysokoškolákům přeji ještě krásný měsíc volna :-)

milá návštěva, spousta zábavy, výletění .

21. srpna 2012 v 1:22 | Es.
Víkend za mnou, a já jsem nabitá novými; skvělými zážitky ! :-)) Tohle byl snad ten nejlepší a nejúžasnější víkend za celé prázdniny !! :-)) V pátek k nám přijela sestřenka s malou dcerkou Laurinkou a ještě se svým přítelem Martinem. Toho jsem neznala, ale poznala :D Je moc fajn, i se mi k ní hodí :P Tak v pátek dorazili na večer asi kolem sedmé hodiny :-)) Tak malá se nedřív styděla, ale asi po půl hodině se rozkoukala a začala si se mnou v kuchyni házet s plyšovou Kittinou :D Kolem déváté jí Sandra uložila a pak jsme si všichni povídali. V sobotu dopoledne jsem na záležitost, o jaké jsem se zmínila minule. Žádné rande. Šla jsem na tetování, na které jsem čekala rok a půl, dodatečný dárek k sedmnáctinám od brášky :-)) Nešla jsem do studia, ale dělala mi to jedna holčina, teď už jí znám no :D Fakt, že se jí to povedlo ! ;-)) Dost to bolelo ! Kamarádka mi říkala předtím, že jí to bolelo jen na začátku a pak se to otupilo. Heh, to já cítila celou dobu. V tu chvíli se mi honilo hlavou, jak někdo může chtít jít na další :D Celé to trvalo hodinu a bylo hotovo. Brácha ještě ušetřil :D Ve studiu by dal 1.400,- tady o devětset míň :-) >FOTO< Potom jsem čekala, až náš kamarád (můj i bráchovo) spraví startér a jelo se domů :-) nejdříve k tetě, kde byl táta i s návštěvou a pak dom se pozdně naobědvat :D No asi v pět se šlo posedět si na terásku do hospůdky a hlavně Lauri šla na trampolínu. Pak jsem s ní byla ještě několikrát na houpačce. A abych tohle všechno zvládla, dala jsem si 2x Cuba Libre ! :D
V neděli dopoledne relax. Oběd. Odpoledne ve dvě výlet do lesoparku neboli do !lesní zoo". Strávili jsme tam asi přes tři hodiny ! :D Všechno jsme prošli, ale bylo nehorázné horko ! Fuj. To byl nápad :D Já pořád hledala stín, rychle utíkala před sluníčkem kvůli tetování, no príma ne :D Ale jo užili jsme si to, navíc mám doma další plyšový přírůstek - tentorkát malou žirafku :D Po tomhle náročném výletě se večer hrály žolíky.
Dnes už odjeli zase domů :-) Rozloučit, zamávat a pak nic nedělání doma :D Sama se divím, že jsem dnešní den přežila, takové horko, to se nedalo ! Hrůza.. Ani bouřka nakonec nebyla, jenom to přešlo kolem. I teď je doma strašně vedro. To zase se mi bude blbě usínat.

ráno v půl osmé výletit .

15. srpna 2012 v 21:33 | Es.
Snad poprvé za celé prázdniny, co jsem vstávala tak brzo ! Už v půl sedmé mi zvonil budík. Slíbila jsem Štěpánce, že s ní půjdu na odběr krve, kdyby jí náhodou po cestě zpátky nebylo dobře. Přišly jsme tam, lidí jak mravenců :D Úplně moc jich tam bylo. Tak vyplnila dotazník, pak šla na menší odběr, aby zjistili jestli jí budou moct brát krev. Čekáme, čekáme, no mě už bolel zadek, zavolali si jí na měření tlaku a tak. No za chvilku přijde a oznámí mi, že odcházíme. Po cestě mi říká, že jí doktrorka řekla, že má chudokrevnost, tak jí dala železo. No takže asi hodinu jsem proseděla v čekárně jen tak :D No není to príma :D Ale co aspoň jsem po dlouhé době viděla Štěpku a dozvěděla zase něco nového :-) Takže nějaké plus to mělo :-))
Odpoledne jsem si udělala po dlouhé době nehty. Jen obyčejně francouzskou.. Pak si chvilku četla, ale zavíraly se mi oči :D Takže jsem usnula.
V pátek by měla přijet sestřenka s její malou. Těším se na ně :-)) Budou u nás celý víkend, takže bych řekla, že program bude nabitý :D Pak až v pondělí nebo kdy napíšu jak bylo a tak :-)
Ještě mě čeká o víkendu jedna záležitost, ale o té se zmíním, až přijde čas :P

some days are diffrent, but they're amazing !

10. srpna 2012 v 23:55 | Es.
Včera bylo báječné odpoledne plné smíchu a radosti. V půl dvanácté mi zavolala Péťa, že udělala zkoušky a má to v kapse :)) Tak jsem s ní šla pro žádost na řidičák a pak ještě na magistrát, aby se to mohlo poslat do Prahy. Měla jsem z ní velikou radost. Ještě jsme zašly do banky, aby si dala na účet výplatu z brigády a pak nás čekala knihovna. Zase jsem si domů přinesla pár těžkých knih :D Vypadá to, že zbytek prázdnin strávím obklopená knihami :D Když už nejsou plány, tak čas využiji čtením :-)) Zrovna jsem začala číst svou povinnou četbu - Petrolejové lampy od Jaroslava Havlíčka, má to být román. Jsem na to velmi zvědavá, dokonce to má filmové zpracování, takže si najdu film a pak budu porovnávat :-)
Dnes jsem sice nikde nebyla, ale i tak to nebyl špatný den. Večer jsem volala na skypu hodinu a půl s mým kamarádem, který je na škole v zahraničí. Škola jim už začíná v pondělí. Ještě, že já budu stále prázdniny :D No řekli jsme si toho víc než kdy předtím, ale taky to bylo tím, že ve škole jsme na sebe neměli tolik času, přestávky moc krátké a skoro jsme se neviděli. Aspoň jsem dozvěděla něco nového :-)
Nakonec ty prázdniny mají i světlé chvilky, ještě mě čeká pár plánů, které chci uskutečnit, ale o tom až zase příště :-)

Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody

4. srpna 2012 v 2:11 | Es. |  přečtené knihy
Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Ta kniha je vážně zajímavá, alespoň pro mě byla. Myslím, že stojí za to přečíst si jí. Je celkem poučná a hlavně ispirující :-)
Tato kniha dodává odvahu být zase sám sebou a nenechat se strhnout davem a jejich předsudky nebo názory.