Říjen 2011

Jiskra života ..&.. Na lásku se neumírá

31. října 2011 v 21:32 | Es. |  přečtené knihy
Trvalo mi dlouho než jsem to dočetla a to jen z důvodu, že nebyl čas. Jsem ráda, že jsem tomu věnovala sobotu i neděli a dočetla to. Děj se odehrává v koncentračním táboře. Příběh je vyprávěn o skupince Židů, kteří si navzájem pomáhají a drží pospolu. Zažijí toho spolu hodně, vzájemně se udržují při životě i v těch nejhorších chvílích. Mrzelo mě, že na konci zemřel jeden z nich, nečekala jsem to. Každopádně to prostředí je hrozné, a nacisti se k nich chovají, tak hnusně, že je mi líto, že vůbec taková doba byla. Ti lidé si to vůbec nezasloužili. V celé knize je popisováno jak oni v těch táborech žili, co jim dělali.

Obsah knihy:
Silně humanisticky akcentovaný román je obrazem života v jednom z německých koncentračních táborů, kde byli internováni nemocní vězňové.

Autorův pohled za dráty této továrny smrti nic nezakrývá, nezatajuje, netlumí. Děj se odehrává na počátku jara 1945, kde již ani vězňům nezůstávají utajeny příznaky blížícího se konce války. Nacisté se stávají ještě bezcitnějšími, člověk je v těchto podmínkách pouhou lovnou zvěří, ale všichni vězňové přesto do poslední vteřiny svého života doufají, že toto peklo nakonec přežijí. Silné dílo končí osvobozením tábora.

........................................................................................................

Ta kniha nemá chybu ! Přečetla jsem jí během dvou dnů. Nechci nic prozrazovat a hlavně nevím jak bych jí popsala abych nenapsala víc ne by bylo třeba. takže obsah knihy zní:

Na lásku se neumírá. Jen to občas bolí. Kurevsky. Kolikrát hrdinky románu pomyslely na tahle slova? Byly mladé, krásné a žádoucí. Vzbuzovaly obdiv, závist a žárlivost. Zdálo se, že jim muži leží u nohou, že stačí natáhnout ruku a ony budou mít vše. A přece každá z nich toužila po jediné věci. Po lásce. Té opravdové. A tak kráčely světem snažíc se odhodit minulost jako obnošené šaty, co škrtí a dusí. Minulost, která je doháněla a bránila jim žít tak, jak si vysnily. Kráčely světem prožívaje své příběhy plné vášně, touhy a smyslnosti...

páteční večer .

29. října 2011 v 22:37 | Es.
Včerejší párty se nevyvíjela zrovna jak bych čekala. Ale každý okamžik je nevyspitatelný. V osm ke mně přišla Nikča, upravily jsme se a šly pak za ostatními ven. My s N. jsme si dávaly zelenou a oni ruma s colou.. ta zelená nebyla zrovna dvakrát dobrá, a to jindy mi chutná, ale včera to nebylo ono. Asi před desátou jsme šli směr město do toho našemu klubu. Tam už jako celkem dost lidí. Chtěla jsem si dát Cuba Libre a oni už to neměli :-( Tak jsem si nakonec dala Mojito. Nebylo špatný, ale že bych z něj byla nadšená to taky ne. Mimo to jsem tam potkala spolužáka z vedlejší třídy. Toho bych tam nečekala.
Večer plynul, čas letěl, ale já bych domů šla nejraději už v půl jedné ! Důvod? Nikča tam byla s Veronikou a na mě se jaksi vykašlala, takže jsem tam byla a nebo s někým koho jsem potkala.
Dále jsem tam narazila na kluka, do kterého jsem byla zamilovaná rok. Jo už mě to přešlo. Ze začátku jakoby mě nepoznal až pak přišel pozdravil, byl opilej, takže se snažil mi koukat do výstřihu a tak. No když to tak vezmu, pořád je něco co mě k němu přitahuje, ale není to tolik silný, takže se dá lehce zahnat a nemyslet na něj.
Venku jsem si dělala srandu s kamarádem, který byl opilý a prý mu bylo špatně. No smáli jsme se tam. Bavili se i o tom, že bych mu ho mohla vykouřit. Bylo to vtipně řečeno a oba jsme se tomu smáli, i když pak vevnitř za mnou několikrát přišel a zeptal se mě "vykouříš mi ho teda?" jo bylo vidět, že by chtěl, ale já nevím. když bych do toho šla, pak by to nebylo ono. Takhle se můžeme dál provokovat, navíc jsme si dali pusu, jak by řekla Barča "líbací" pusu :D No ale dál už jsme to nehrotili a jsem ráda, že se nic víc nestalo, sice je hezkej a bylo by to fajn, ale pořád mám menší odstup, který si chci udržet :-)
Domů jsem přijela v půl páté ráno, byla jsem ráda, že jsem doma. Měla jsem toho tak akorát. Takže večer sse povedl a nepovedl zároveň. Tak snad někdy příště to bude lepší :-)

Ps: další článek se bude týkat přečten/é/ých knih/y.

pátek až úterý .

25. října 2011 v 18:39 | Es.
V pátek jen co jsem dorazila domů, se mi povedly udělat parádní fotky, kdyby se někdo chtěl podívat, tak tady. rovnou sem pak můžete napsat kritiku a chválu, no zkrátka svůj vlastní názor. Mimo jiné šla jsem pařit, a to jen z důvodu, že jsem nechtěla, aby šla Týnka sama. Tak nebylo to špatné, až na to, že mi tam někdo ukradl peníze, naštěstí jsem tam měla jen šedesát korun, i když na druhou stranu těch 40,- mi mělo zbýt na sobotní hokej, na který jsem tudíž pak nešla. Ale hlavní je, že jsem měla peněženku i všechny doklady. Tudíž rada pro příště, mít tašku stále při sobě !

Děkuji za filmy, určitě se mám ještě na co dívat. A pár z nich jsem i viděla :-)) Jinak jsem si vybrala Voda pro slony. Náddherný film plný citů. Samozřejmě, že jsem nevydžela nebrečet :D Ale fakt doporučuji se na to podívat ;-)
Jinak jsem ještě viděla Monte Carlo.. wow to se mi taky moc líbilo ! :-)) Více o filmu zde.

Včera jsem snad ani neměla do tý školy chodit :D Testy jsem stejně nenapsala, jak jsem chtěla, no co, stává se :D A dneska se mi povedlo zaspat :D Já totiž včera usnula u Ulice a spala až do rána, takže budík jsem neměla ani nařízenej, vzbudila mě až kámoška, když mě prozváněla. No takže jsem odepsala, že nestíhám a šla do sprchy. Ještě, že mě taťka odvezl až ke škole, měla jsemtotiž ten školní basket, a hrály jsme hned první zápas. Všechny třídy hrály proti všem, teda ještě to bylo rozděleno na holky a kluky. I když já jednou hrála i proti klukům s učitelema, bylo to fajn, úplně jiné než s holkama. No a jakožto holčičí tým sjme vyhrály !! :-) Takže máme na letošní rok pohár ve třídě my ! :-)

Ps: a aby toho nebylo málo, tak mě najdete i tu :D pokud tam někdo taky jste, tak si mě přidejte :P :D

Ps2: UŽIJTE SI PRÁZDNINY ! ODPOČINTE SI A NAČERPEJTE NOVÉ SÍLY NA DALŠÍ TÝDEN ! ;-)


víkendový plán .

19. října 2011 v 19:16 | Es.
Tak tahle si představuji tenhle víkend. Myslím, že při takovéhle pohodě mi nic chybět nebude. I když já si do toho plánu zařadím ještě knížku.Chci jí už konečně dočíst, jediné dny, kdy na to mám čas je pátek nebo sobota.. V neděli už musím myslet zase na školu a učit se na pondělní testy.


Ps: pokud znáte/viděli jste nějaký zajímavý film sem s ním, ráda se nechám inspirovat :-)
A teď už se jdu tak nějak učit marketing a asi ještě se zkusím naučit tu básničku, co po nás chce na čj.

Dodatek 20. října 2011
Takže z marketingu jsme nepsali, díky bohu.. ale nemine nás to :D Hned po prázninách ve čtvrtek si to napíšeme, no to už to budu perfektně umět. No za to jsem byla zkoušená z básničky, uměla jsem první dva verše ze čtyř a ještě ten poslední jsem zvládla, takže za dva. No mám to za sebou :D
Jinak mě dokázaly vytočit holky na tělocviku. Hrály jsme basket. No to jsem to zase schytala tým ! Bože dvě stály u soupřova koše a čekaly až se jim hodí míč.. takže já a ještě jedna spoužačka jsme tak trochu lítaly z jedné půlky hřiště na druhou, protože někdo bránit koš musel, že. No to byla hra, tak jak mě basket bavil, tak teď už to takový. No jsem na nás zvědavá v úterý, to bude hrát za třídu proti holkám z jiných tříd. To pak hned dám vědět jak jsme obstály :D
No dnešní angličtina taky stála za to ! :D Nemohla jsem najít fotku, kterou jsem měla popisovat, pak mě určitelka tak zblbla, že jsem se přeříkavala a tak, ale i přesto jsem to zvládla, i když byl můj výstup trošku komický ;D

škola .

13. října 2011 v 19:01 | Es.
Ještě na začátku září bych tvrdila, že třetí ročník střední školy je pohodový. Spletla jsem se ! Je to ještě náročnější než ty předešlé dva, v tomhle roce se všechno tak nějak posunulo o velký krok dopředu. Každý týden v mém diáři je napsaná nějaká ta písemka. Takže můj stereotyp se trošku vylepšil a to tím stylem, že přijdu domů, jdu dělat úkoly, učím se. Chvilku jsem na počítači, kouknu na něco v televizi. Udělám si večerní hygienu a jdu spát. To se opakuje každý den jen co přijdu ze školy.. No dobře sem tam nějaká ta výjimka. Jediný, kdy se ten děj tak trochu mění jsou víkendy.
Minulý víkend jsem byla pařit. Jo užila jsem si to. Bylo to fakt príma. Ale už mě to tam nebaví tolik jako dříve. Vydržela jsem tam do čtvrt na tři a hurá domů. A tak podle této zkušenosti jsem se rozhodla, že si dám oddych a nějaký čas se tam neukážu.Takže z toho všeho vyplívá, že tento víkend budu doma, a budu si číst :-) Konečně alespoň dočtu tu mojí rozečtenou knížku. A jakmile to přečtu, tak sem dám svojí "recenzi" o té knize.

A konec stěžování si na školu, protože tak hrozný to zase není, když se to tak vezme.

Irie Revoltes - Il Est La ♥

6. října 2011 v 20:38 | Es.
Nestíhám číst knížky ! už mi přišla druhá upomínka o navrácení knih do knihovny, problém je, že já ještě nemám dočteno :D Nějak na to pořád není čas, místo toho trávím odpoledne u otevřených sešitů. Tenhle víkend to prostě musím dočíst ! Jinak se chci pochlubit, že zítra mám ředitelské volno z důvodu, že nepůjde elektrika ;-)

Pro vylepšení nálady :-)